سفارش تبلیغ
صبا ویژن

دولوپر

دولوپر چیست؟

دولوپر دستگاه کپی شامل دو بخش است، این دو بخش عبارتند از تونر و دولوپر. تونر همان پودر شارژی است که دستگاه کپی برای چاپ سند مورد نظر لازم دارد. دولوپر که پودر سنگین نیز نامیده می شود عمل انتقال تونر بر روی سطح درام را انجام می دهد. در این فرآیند ابتدا تونر و دولوپر مخلوط شده و درون مخزن ریخته می شوند. تانک دولوپر در بالای مخزن تونر قرار دارد. دولوپر آلیاژ آهن میباشد و جنس دولوپر در کیفیت کپی و مصرف تونر نقش مهمی دارد. به طوری که اگر از دولوپر نامرغوب استفاده شود تونر ریزی و همچنین دولوپر ریزی و خش بر روی درام جز ایراداتی است که در داخل دستگاه کپی به وجود می آید.

 

مشکل دیگر دیر عوض کردن دولوپر است که تبعات سنگینی هم به دنبال دارد. دولوپر یک ماده مصرفی است اما عمر مشخصی داشته و پس از پایان تاریخ انقضا باید تعویض شود. به تعویق افتادن زمان تعویض این ماده، می تواند زمینه ساز بروز مشکلاتی از قبیل تونر ریزی در دستگاه شده و به این ترتیب، کیفیت چاپ کپی شما را به شدت کاهش دهد. پس از به پایان رسیدن عمر مصرفی دولوپر دیگر امکان تعمیر وجود نداشته و باید در اسرع وقت آن را با ماده جدید جایگزین کنید.

 

از جمله عوامل تاثیرگذار بر سالم ماندن دولوپر دستگاه کپی عدم وجود حرارت می باشد. حرارت بسیار بالا از جمله عواملی است که سبب چسبیدن پودر های تونر و همچنین دولوپر به یکدیگر می شود. چسبیدن ذرات تونر به یکدیگر بر دولوپر نیز تاثیرگذار بوده و باعث اختلالاتی مثل افت کیفیت چاپ می شود. کم شدن کیفیت چاپ ممکن است به دلایل متعددی رخ دهد که ترکیب دولوپر با تونر تنها یکی از آن ها می باشد.

برای خرید دولوپر توشیبا و همچنین خرید دولوپر شارپ می‌توانید هم اکنون از سایت اداری آرا اقدام نمایید.